Dbanie o pamięć i szacunek do hostroii

 


Dbanie o pamięć, szacunek do historii, rozumienie pewnych zależności to również elementy TUS.


19 kwietnia przypada rocznica wybuchu powstania w getcie warszawskim - największego zbrojnego zrywu Żydów podczas II wojny światowej, a zarazem pierwszego powstania miejskiego w okupowanej Europie. Tego dnia Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN organizuje corocznie akcję społeczno-edukacyjną Żonkile pt. "Łączy nas pamięć".

Dbając o historię, ale także o to, by również nasi uczniowie stawali się tolerancyjnymi i wrażliwymi na los innych osobami,  staramy się włączać w takie ogólnopolskie akcje. 

Kilka lat temu realizowaliśmy fantastyczny, ogólnopolski projekt edukacyjny eTwinning o tematyce związanej z tradycjami i zwyczajami żydowskimi. Chcąc podtrzymywać tę wiedzę włączamy się w akcje, które nam na to pozwalają. 


O działaniach projektowych poczytasz TUTAJ



Włączcie się w jedenastą edycję akcji społeczno-edukacyjnej Żonkile upamiętniającej 80. rocznicę wybuchu powstania w getcie warszawskim. 19 kwietnia przypnijcie żonkil na znak, że #ŁączyNasPamięć, weźcie udział w organizowanych przez nas wydarzeniach, zobaczcie wystawę czasową "Wokół nas morze ognia".

Więcej o akcji przeczytacie TUTAJ


W tym roku, akcję można wesprzeć symbolicznie przygotowując np. z uczniami przypinki żonkili wykonanych długopisami 3D. Będzie to okazja nie tylko do likwidowania dysfunkcji motorycznych ucznia, ćwiczeń w skupianiu uwagi, czy koncentracji, ale także do poszerzania wiedzy na temat trudnej historii żydowskiej w czasie II wojny światowej i dbanie o pamięć tak ważnych wydarzeń historycznych. Będzie to także okazja do oddania hołdu poległym Żydom. 

W akcję można włączyć się na wiele sposobów. 


Szablon do wykonania żonkili przygotowali organizatorzy akcji. Można go pobrać TUTAJ




Przykłady wykonanych przypinek













Komentarze